niedziela, 28 grudnia 2014

Święta Bożego Narodzenia - Christmas

Świeta Bożego Narodzenia i (długi) okres przed to wyjątkowy czas w Stanach, jak z resztą w Polsce. Jednak tutaj bardziej niestety chodzi o prezenty niżeli o spędzenie czasu w rodzinnym gronie, cieszenie się pysznymi potrawami i pójście do kościoła. Choć oczywiście nie twierdzę, że nie było miło, bo było, nawet magicznie. Ludzie naturalnie są dla siebie bardziej wyrozumiali i mili niż podczas całego roku, choć nie wiem czy tutaj widać tą różnicę w zachowaniu aż tak bardzo. Według mnie Amerykanie generalnie są super mili i uczynni.
Tak czy inaczej spędziłam czas bardzo miło i radośnie, starałam się tłumaczyć sobie, że to moje jedyne Święta Bożego Narodzenia tutaj i muszę to wykorzystać jak najlepiej. Starałam się nie rozczulać nad tym, że nie mogę tego czasu spędzić z rodziną i przyjaciółmi, choć momentami było ciężko, nie powiem. Wprowadziłam nawet troszkę polskiej kultury do naszej Wigilii pierogami z kapustą i opłatkiem z miodem ;-)
Ale ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolona, że mogłam tutaj być w tym czasie, bo to wszystko zawsze widziałam tylko w filmach ;-)

S'mores (krakers, roztopiona pianka i (opcjonalnie) kostka czekolady) - pycha!

Te malenkie instrumenty w formie ozdób na choinkę urzekły mnie niesamowicie ;-)

Przystroić drzwi frontowe - checked V

Wielkim i bardzo miłym zaskoczeniem była dla mnie ozdoba na choinkę wyprodukowana w Polsce znaleziona wśród naszych, domowych ozdób ;-) Duma!
Lepimy, lepimy :-)
Pierwszy raz sama robiłam pierogi "od a do z", ale po szczegółowych instrukcjach mamy nie mogło pójść źle ;-)
Amerykanska kultura wita polską ;-)
Moje prezenty dla rodzinki ;-)
Żywa ogromna (jak przystalo na usa) choinka została pięknie przystrojona przez dzieci, Katherine, Gigi i mnie ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz